Prometheus
Успішне вчителювання – прості рецепти на щодень
За успішне навчання на курсі видається сертифікат, який відповідає вимогам для підвищення кваліфікації на 30 годин. Онлайн-курс дає поради практикам від практиків, щоденно задіяних у роботу школи. Він на “живих” прикладах демонструє, як зацікавити навчанням сучасних дітей. Курс допоможе учителям зорієнтуватися й виробити власний стиль, спираючись на ідеї колег, а також забезпечить професійний розвиток і впевненість у власних силах. Також курс пропонує знайомство з кращими практиками і надає учасникам та учасницям поради до дії для використання в їхньому унікальному освітньому середовищі. З 2016 року елементи курсу апробовано у 300 школах України.
Курс допоможе вам:
- отримати поради для проведення цікавих уроків та застосування сучасних методів оцінювання
- втілити ефективні та сучасні методи для виконання нових вимог з розвитку ключових громадянських та соціальних компетентностей
- професійно вдосконалитись й підвищити кваліфікацію
- надихнутися ідеями та порадами від колег з України та Європи
Стартуємо до успішної школи
https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:EWC+DS101+2020_T3/about
За успішне навчання на курсі видається сертифікат, який відповідає вимогам для підвищення кваліфікації на 30 годин.
Як діяти, щоб ваша школа стала успішною? Що робити, щоб діти із задоволенням йшли на ваші уроки, а батьки були по-справжньому залученими до життя школи? Цей курс пропонує низку практичних вправ і дієвих порад, як цього досягти. Допоможе вам розібратися з тонкощами філософії Нової української школи. Пояснить, як нові ціннісні засади перетворити в щоденну шкільну практику, як за допомогою простих і ефективних прийомів формувати активну громадянську позицію учнів. Розкаже, як вибудовувати якісне освітнє середовище не на папері, а в класах, коридорах і на подвір'ї школи.
Освітні інструменти критичного мислення
https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:Prometheus+CTFT102+2018_T3/about
Ефективність освітнього процесу залежить від того:
1) як добре ми налаштуємо «Страдиварі» освітнього процесу – свою власну особистість;
2) як добре ми зрозуміємо «ментальну мапу» наших уявлень про учнів і те, наскільки точно ця мапа відбиває нашу «територію» – реальних школярів;
3) як ми вибудуємо хореографію освіти – взаємодію з учнями у процесі навчання.
Саме цим трьом магістральним темам буде присвячений наш курс.
Ключові проблеми курсу: якими мають бути ідеали освіти, або яку особистість має виховати наша освіта? Як навчати так, аби наша молодь стала успішною та щасливою? Які рецепти «освітянського щастя» є у провідних країн світу? Що з цього можна і варто використати нам? Що є стратегічною метою освіти? Як налагодити екологічний освітній процес і чи допоможуть нам в цьому стандартизовані тести? Як втілити парадигму ефективності в освітній процес та тримати баланс?
Запропонований курс дозволить опанувати мистецтвом критичного розмірковування для рефлексії своєї освітньої діяльності, відтак і фахового зростання. Навичка критично мислити навіть зможе зробити вас щасливими і задоволеними! Застосування стратегій критичного мислення підвищить методологічну підготовку, а отже й сприятиме успішності вашої викладацької діяльності. Вам не доведеться більше закликати вихованців до дисципліни, примушувати та карати, тому що ви зможете цілеспрямовано моделювати емоції під час освітнього процесу.
Медіаграмотність для освітян
https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:CZ+MEDIA101+2018_T3/about
Щодня, щогодини та щохвилини ми опрацьовуємо безліч різноманітної інформації. Кількість повідомлень зростає щодня. Наше завдання – не потонути у щоденному вирі. Для освітян ці процеси важливі ще й тим, що наші учні подекуди знають про сучасні інформаційні технології більше за своїх вчителів.
Саме тому медіаосвіта освітянської спільноти надзвичайно важлива.
Ми маємо не тільки знати, які небезпеки несуть із собою цифрові технології та як на нас впливає інформаційний тиск. Надзвичайно важливо вміти захищатися від цих небезпек і користуватися можливостями, які надають медіа. І не тільки самим вміти, але й вчити цьому наших дітей.
Мета курсу – мотивувати наших колег, вчителів, керівників шкіл, шкільних управлінців бачити, що світ навколо разюче змінився, став цифровим, а відтак потрібно розвивати нові медіаосвітні компетентності.
Курс містить багато корисних інструментів, які можна використовувати для формування позитивного іміджу закладу освіти, у процесі спілкування з медіа та ефективного використання медіаресурсів у освітньому процесі.
Наука про навчання: що має знати кожен вчитель?
Цей онлайн-курс Інституту педагогіки (Teachers College) Колумбійського університету підійде для всіх викладачів, які хочуть зрозуміти принципи роботи мозку: як саме ми навчаємося, як наш мозок створює, зберігає та відтворює спогади і як цю інформацію правильно використати вчителю.
Курс повністю перекладено й дубльовано українською мовою. Після успішного проходження всіх модулів педагоги зможуть безкоштовно отримати сертифікат (20 академічних годин).
Школа викладання TeachOn Online
Ця школа, яку вже вшосте проводить компанія ZNOUA, буде корисною для шкільних учителів, репетиторів, методистів, а також усіх викладачів і студентів, які хочуть почати працювати онлайн. Педагоги зможуть більше дізнатися про тенденції розвитку освіти в майбутньому, використання новітніх онлайн-ресурсів на уроках, інструменти створення контенту та просування в соціальних мережах, основні принципи освітнього коучингу та наставництва.
Після проходження або перегляду всіх вебінарів та виконання фінального тесту педагоги отримають сертифікат (15-32 академічні години, залежно від обраного варіанту участі). Можлива безкоштовна участь за умови написання мотиваційного листа.
Цифрова освіта
https://osvita.diia.gov.ua/courses/serial-iz-tsyfrovoi-hramotnosti-dlia-vchyteliv
Курс побудований у форматі короткого освітнього серіалу, тривалість кожної серії 8-10 хвилин. Він чудово підійде для всіх учителів, які планують викладати дистанційно або використовувати елементи змішаного навчання.
Ви дізнаєтесь про Google-календар та онлайн-розсилки, зберігання файлів у хмарних сховищах та інтерактивні уроки з YouTube, навчитеся організовувати онлайн-тестування на автоматичну перевірку знань учнів. Педагоги, які пройдуть курс, безкоштовно отримають сертифікат, у якому вказано опановані теми та програми.
Educational Era
Бери й роби.
https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:EdEra_Osvitoria_Lenovo+BR101+2019/about
Бери й роби. Змішане та дистанційне навчання.
https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:EdEra_Osvitoriya+BR102+2020/about
Курси створені спільними зусиллями студії освіти EdEra та громадської спілки Osvitoria. Підійдуть для вчителів, які хочуть урізноманітнити уроки, навчитись організовувати квести, уроки толерантності, розробляти настільні ігри, комікси, ментальні мапи тощо.
Після успішного проходження всіх модулів учителі можуть отримати сертифікат (15 академічних годин) безкоштовно.
Школа для всіх
Онлайн-курс про організацію інклюзивного освітнього середовища:
· як створити й підтримувати інклюзивне освітнє середовище?
· які інструменти, методи та підходи допоможуть вчителям успішно навчати та працювати в багатоманітних класах?
· як будувати взаємодію з колегами та батьками?
· як планувати урок в умовах інклюзивного навчання, щоб всі учні досягали навчальних результатів?
Про дистанційний та змішаний формати навчання
https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:MON-DECIDE+1+2020/about
Онлайн-курс для вчителів та керівників шкіл про дистанційне навчання та застосування технологій дистанційного навчання в умовах карантину.
Права людини в освітньому просторі
https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:EDERA_OSCE+HRE101+2019/about
Цей безкоштовний онлайн-курс допоможе краще зрозуміти:
- сутність та еволюцію концепції прав людини;
- перелік прав кожної людини та особливості прав дитини;
- умови обмеження прав та їхнє гарантування державою;
- права учасників освітнього процесу, зокрема в інтернеті;
- ідею навчального закладу, дружнього до дитини;
- стан дотримання прав у закладі освіти;
- механізми захисту прав в Україні.
10 грудня 2024 02:05